Haber

Kahramanmaraşlı Depremzedeler: “Elektrik ve Su Yok. Çadırların İçi Nemli. Küf kokuyor.

Kahramanmaraşlı depremzede CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a derdini anlatırken, “Elektrik yok, su yok. Çadırların içi rutubetli. Küf kokuyor. Burada 23 kişi kalıyor. İşte buradayız.” Şu anda beş aile kalıyoruz. Hastayız, acile gidiyoruz” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Şeyh Şamil Mahallesi’nde vatandaşların bizzat kurduğu çadırlarda depremzedeleri ziyaret etti. Eczacı Erkan Aydın şunları söyledi:

“23 KİŞİ BİR ÇADIRDA YAŞIYOR”

“Şu anda Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Pir Şamil Mahallesindeyiz. Gördüğünüz alan çadırların olduğu alandır ama çadırkent değildir. Çoğu vatandaşın kendi imkanlarıyla oluşturduğu bir alandır. ya da tek tek buldukları çadırlarla. 23 kişi bir çadırda yaşıyor. Çadırların neredeyse tamamı aynı durumda. Devlet diyor ki, “her yere çadır gönderdik, gerek yok.” Ama hükümet buraya da gelmedi. gerçek durum bu kadar değil.buraya gelsinler baksınlar ne haldeler.burada yemek pişiriyorlar su yok,elektrik yok,hijyen yok.her türlü hastalığın çıkabileceği bir yer orası ay Depremin üzerinden geçti, acılar hala büyük. Algı yapmak yerine konuları yerinde takip etsinler.”

“ELEKTRİK YOK, SU YOK”

Kendi imkanlarıyla buldukları ve kurdukları çadırlarda 5 aile ve 23 kişinin yaşadığını belirten vatandaşlar, şunları kaydetti:

“Elektrik yok, su yok. Çadırların içi rutubetli. Küf kokuyor. Burada 23 kişi kalıyoruz.”

“HASTA OLDUK ACİL DURUMA GİDİYORUZ”

“İşte geldik. Şu anda beş aileyle kalıyoruz. Hastayız acile gidiyoruz. Geçmiş olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu