Haber

İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Mancini, Mihajloviç’in ölümüyle ilgili konuştu

İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini, eski grup arkadaşı Sırp futbolcu Sinisa Mihajlovic’in ölümüyle “bir kardeşini” kaybettiğini söyledi.

Mancini, futbol kariyerinde Sampdoria ve Lazio’da birlikte forma giyen ve Inter’de yardımcı antrenörlük yapan 30 yıllık arkadaşı Mihajlovic’in dün hayatını kaybetmesinin ardından Corriere dello Sport’a koştu.

Kıdemli teknik direktör Mihajloviç için “Hayatımızın tüm aşamalarını birlikte yaşadık. En azından en önemlilerini birlikte yaşadık. O benim için bir kardeşti, evet bir erkek kardeşimi kaybettim. Çünkü bizimki arkadaşlıktan öteydi. … Bu kadar çok duyguyu paylaştığınızda aslında kaçınılmaz oluyor.” ifadeleri kullandı.

Mihajlovic’i ilk kez Kızıl Yıldız’ın Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı 1990-1991’de gördüğünü belirten Mancini, yöneticilerine o dönemde forma giydiği Sampdoria’ya götürülmesi gerektiğini söylediğini belirterek, “O zamanlar Roma vardı. bizden daha başarılı, aldılar ama 2” Yıllar sonra nihayet ekibimize geldi ve büyük maceramız başladı. Sampdoria, Lazio ve Inter’de çok şey paylaştık. Birçok şeyi ortak bir şekilde kazandı. Sinisa her zaman yanımda oldu ve şimdi de olacak.” yorumunu yaptı.

Roberto Mancini, 1999’da Lazio’da oynarken Parma deplasmanında topuğuyla attığı golün mesleğinin en güzel golü olduğunu ve Mihajlovic’in kendisine gol attığını söyledi.

Mancini, “53 yaşında bir gencin böylesine acımasız bir hastalıktan bu kadar genç yaşta ölmesi adil değil. Sinisa tıpkı sahada olduğu gibi sonuna kadar aslan gibi savaştı. Onu her zaman kaya gibi sağlam hatırlayacağım” dedi. ve cesur.” ifadeleri kullandı.

Futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinin büyük bölümünü İtalya’da geçiren Mihajloviç’in ölümü İtalyan basınına da manşetlere yansıdı.

Corriere dello Sport; “Büyük Sinisa’ya elveda”, La Gazzetta dello Sport; “Elveda Mihajloviç. Daima Sinisa”, Tuttosport; “Yüce Sinisa” ve Il Messaggero da Sinisa Mihajlovic’in ölümünü “Savaşçının dersi” manşetleriyle okuyucularına duyurdu.

Ortada, Roma Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Mihajloviç’in cenazesinin yarın Roma’da taziye ziyaretlerine açılacağı belirtildi.

Bir süredir lösemi tedavisi gören Mihajloviç dün hayatını kaybetti.

Kariyerinde Roma, Sampdoria, Lazio, Inter gibi İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarında forma giyen Sinisa, kariyerinin yanı sıra Fiorentina, Sampdoria, Milan, Torino ve son olarak Bologna’da teknik direktörlük yaptı. Sırbistan Milli Takımı. Mihajloviç’e ilk olarak 2019 Temmuz ayında lösemi teşhisi konmuş ve genç teknik adam aldığı tedavilerle 2020 yılında hastalığı yendiğini açıklamıştı.

Mihajloviç, bu yılın Mart ayında o dönem teknik direktörlük yaptığı Bologna Kulübü’nde olağanüstü bir basın toplantısı düzenleyerek “sinsi” olarak nitelendirdiği hastalığın nüksettiğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu