Haber

Arama kurtarma ekipleri Kars’ta Erdoğan’ın posterlerini astı

KAMYONET – Kars’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının yer aldığı ve “Aslında AK Parti” yazılı billboard afişlerinin Kars Arama Kurtarma’ya bağlı ekipler tarafından asıldığı görüldü. Kars Şehir Stadı önünde çekilen görüntüler kısa sürede sosyal medyada birçok kez paylaşıldı.

Söz konusu görselde Kars Arama Kurtarma ekibine bağlı iki çalışanın kuruma bağlı bir aracın yanına merdiven yardımıyla afiş astığı görülüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars 1. Sıra Milletvekili Adayı İnan Akgün Alp, görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Türkiye, seçim arifesinde kamu kaynaklarını iktidar partisi lehine kullanmaya alışmıştır.”

‘KAMU TESİSLERİNİ KULLANAN KURUMLARI BU ŞEKİLDE TAKİP EDİYORUZ’

Kars’ta seçim çalışmalarını kamu otoritelerinin baskısı altında yürüttüklerini vurgulayan Alp, şunları kaydetti: “Burada görüyoruz ki kamu tesislerine, afişlerinin bile pankartları, çalışan kamu kurumlarından daha çok kamu çalışanları tarafından asılıyor. alan içerisinde. Bütün bunlar bizi daha da tahrik ediyor. Şu anda Kars’ta açık ortada birinci taraf biziz. Cumhurbaşkanlığı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu tüm baskılara rağmen seçip göndereceğiz. Kamu imkanlarını bu şekilde kullanan kurumların da takipçisiyiz.”

‘PARTİCİ UYGULAMALARA MARUZ OLDUĞUNUZUN FARKINDAYIM’

İnan Akgün Alp, kamu çalışanlarına da davette bulundu. Alp, “Üzerinizdeki ağır baskının farkındayım. Partizan uygulamalara maruz kaldığınızın farkındayım. Seçime çok az bir zaman kaldı. Tüm vatansever çocuklarımızı bu baskıya direnmeye davet ediyorum. CHP iktidarında mutlak bir rahatlama olacak. Tüm çalışanlarımızın ve halkımızın üzerindeki ağır baskı kalkacaktır. Seçimde bu düzenin değişmesi için Kars halkından yoğun destek beklediğimi ifade ediyorum.”

kurtunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu